Komorze położone jest na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, który obejmuje uzdrowiska Połczyn-Zdrój, Czaplinek i Złocieniec w Szwajcarii Połczyńskiej. Krajobraz wczesnej epoki lodowcowej z licznymi morenami tworzy pagórkowatą mozaikę wzgórz i dolin pokrytych jeziorami. Największym i najgłębszym z nich jest jezioro Drawsko (maks. głębokość 79,7 m) o urozmaiconej, krętej linii brzegowej. Obszar parku leży w zlewni Drawy i kilku innych rzek, które w sezonie letnim są bardzo popularne wśród kajakarzy. 


Dla turystów pieszych i konnych okolice Komorza są miejscem występowania rzadkich roślin i rzadko spotykanych zwierząt. Dla przyrodników interesujące są rozległe lasy bukowe, ekosystemy rzeczne i torfowiska z charakterystyczną roślinnością. Jednymi z najczystszych i najrzadszych jezior w Polsce są tzw. jeziora lobeliowe, nazwane tak na cześć niezwykle rzadkiej lobelii wodnej (Lobelia Dortmann). 


Południowa część parku jest odwiedzana przez dzikie żubry podczas migracji. Ponieważ są one bardzo płochliwe, trudno je dostrzec. Żubr jest reintrodukowany na Pomorzu od 1980 roku. Największe zachodniopomorskie stado żyje głównie na południe od parku na terenie leśnictwa Mirosławiec, kolejne na południowy wschód od parku na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim. Łącznie w województwie zachodniopomorskim żyje 80-100 dzikich żubrów. Dla turystów pieszych i konnych wyznaczono cztery szlaki turystyczne, prowadzące przez najciekawsze obszary parku. Duże jeziora nadają się do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa i wędkarstwa. Dla amatorów wędrówek wodnych przygotowano szlaki kajakowe na Drawie (odcinek Kardynał-Karol-Wojtyła) i Piławie.