Atrakcje w pensjonacie

Nasz pensjonat oferuje szereg ciekawych atrakcji dla młodszych i starszych.

Istnieje możliwość wypożyczenia łódek, kajaków i rowerów.

Cotygodniowe przejażdżki konne oferują niezapomniane wrażenia.

Dla gości, którzy chcą nauczyć się języka niemieckiego, oferujemy wakacje połączone z praktyczną nauką języka niemieckiego.

Czyste jeziora oferują liczne możliwości wędkowania dla zapalonych wędkarzy

Zbieranie grzybów w okolicznych lasach

Przy odrobinie szczęścia można obserwować zwierzęta: W lasach wokół miejscowości Komorze swoje terytorium mają jelenie, sarny, dziki, daniele, bobry i różne gatunki ptaków.Trochę historii:

Komorze położone jest na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego, który obejmuje uzdrowiska Połczyn-Zdrój, Czaplinek i Złocieniec w Szwajcarii Połczyńskiej. Krajobraz wczesnej epoki lodowcowej z licznymi morenami tworzy pagórkowatą mozaikę wzgórz i dolin pokrytych jeziorami. Największym i najgłębszym z nich jest jezioro Drawsko (maks. głębokość 79,7 m) o urozmaiconej, krętej linii brzegowej. Teren parku leży w zlewni Drawy i kilku innych rzek, które w sezonie letnim cieszą się dużą popularnością wśród kajakarzy. 

Dla turystów pieszych i jeźdźców konnych okolice Komorów oferują wiele rzadkich roślin i rzadko spotykanych zwierząt. Szczególnie bajecznie piękne lasy bukowe zapraszają do marzeń i są dobrodziejstwem dla ciała i duszy. Dla przyrodników interesujące są tutejsze lasy bukowe, ekosystemy w dorzeczach rzek oraz torfowiska z charakterystyczną roślinnością. Jednymi z najczystszych i najrzadszych jezior w Polsce są tzw. jeziora lobeliowe, nazwane tak od niezwykle rzadkiej lobelii wodnej (Lobelia Dortmann). 

Południowa część parku jest odwiedzana przez dzikie żubry podczas migracji. Ponieważ są one bardzo płochliwe, trudno je dostrzec. Żubr jest reintrodukowany na Pomorzu od 1980 roku. Największe zachodniopomorskie stado żyje głównie na południe od parku na terenie leśnictwa Mirosławiec, kolejne na południowy wschód od parku na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim. W sumie w województwie zachodniopomorskim żyje 80-100 dzikich żubrów. Dla turystów pieszych i konnych wyznaczono cztery szlaki turystyczne, prowadzące przez najciekawsze obszary parku. Duże jeziora nadają się do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa i wędkarstwa. Dla amatorów wędrówek wodnych przygotowano szlaki kajakowe na Drawie (odcinek Kardynał-Karol-Wojtyła) i Piławie.